Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Wstęp deklaracji
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Koszalinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U 2019 poz 848). Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej BIP Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Koszalinie
Data publikacji strony internetowej: 2003-06-28 .
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-10-20 .
Strona podmiotowa BIP jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r.
o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych
z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- zamieszczone na stronie publikacje , nie są dostępne cyfrowo w całości,
- część załączników jest w postaci skanów
Data sporządzenia deklaracji
Deklarację sporządzono dnia: 2020-11-06.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
- użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab,
- w całym serwisie włączony jest tzw. foukus, czyli domyślne oznaczanie aktywnego linka czy pola formularza,
- dostępna jest wersja strony z podwyższonym kontrastem,
- zastosowano przycisk A++ umożliwiający zmianę wielkości tekstu
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Dominika Proborszcz, sko@koszalin.home.pl
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu:
94 34-28-273,
94 34-28-300,
692 115 795.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład poprzez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu.
Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniania dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Siedziba Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Koszalinie znajduje się na drugim piętrze w budynku Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.
- Główne wejście do budynku, z trzystopniowymi schodami nie ma podjazdu dla wózków. Drzwi do tego wejścia otwierane są automatycznie.
- Wejście, dostosowane dla osób z dysfunkcją narządu ruchu zlokalizowane jest od strony biura podawczego sądu, – na prawym skrzydle budynku, wprost z poziomu terenu.
- Wejścia nie są zabezpieczone bramkami,
- W budynku jest winda, umożliwiająca również osobom z dysfunkcją narządu ruchu, wygodne przemieszczanie się na wszystkie poziomy budynku;
- Szerokość głównych drzwi wejściowych i drzwi wewnętrznych oraz ciągów komunikacyjnych jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
- Schody w budynku oznakowane są kontrastową taśmą: pierwszy i ostatni stopień w każdym biegu
- Przy głównym wejściu do budynku znajduje się stanowisko ochrony. Można w nim uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku i o dostępnych usługach wsparcia.
- Na parterze budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami, kierunek i drzwi toalety są oznaczone odpowiednimi znakami.
- Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- W urzędzie nie ma pętli indukcyjnych.
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
- Przed budynkiem wyznaczone są trzy miejsca parkingowe dla zmotoryzowanych osób z niepełnosprawnościami.
- W SKO w Koszalinie nie istnieje możliwość skorzystania z usług tłumacza migowego.